Biten Projeler


  • Sorgun-Akdağmadeni-Yıldızeli (1.Kısım)Yolu

  • T.C.K.2.Bölge Müdürlüğü Sınırları İçinde Otoyolu v ...

  • Yozgat-Alaca Kavşağı Arası Yolu Yapım İşi

  • Gorky Park Residance İnşaatı Yapım İşi

  • Yozgat Şehir Geçişi Bozok Üniversitesi Yolu Yapım ...

Devam Eden Projeler


  • Yerköy Ayr.-Yozgat-Sorgun Yolu

  • T.C.Karayolları Müdürlüğü Otoyolu ve Bağlantı Yoll ...

  • Bornova-Turgutlu-Salihli (1.Kısım) Yolu Toprak Tes ...

Ongün A.Ş. Hakkında

Şirketimiz, 1950’den beri Demir Yolları, Karayolları ve Kıyı Tahkimat işlerini başarı ile sürdüren Merhum Lütfi GÜNEŞ’in önderliğinde 1976 yılında Kollektif şirket olarak kurulmuştur. İlk ihalesini aynı yıl içerisinde alan firma o tarihten bu yana genel inşaat müteahhidi olarak hizmet vermektedir. Bugüne kadar sürdürmekte olduğu çalışmalarıyla ÖNGÜN A.Ş. Türk İnşaat Sektörü’nün liderleri arasında yerini almıştır.

 

Asfalt, altyapı, köprü, baraj ve havalimanı inşaatındaki uzmanlığına ek olarak çalışmalarının kapsamını genişleterek villa inşaatı çalışmalarına başlamıştır. Ayrıca, Türkiye’de bugüne kadar yapılmış en geniş ve en yüksek kütük yapıların inşasını gerçekleştiren firma kütük ev inşaatı konusunda ülkemizin öncü firmalarından birisidir.

 

ÖNGÜN A.Ş., Karayolları Genel Müdürlüğü, Belediye ve İl Özel İdareleri, Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, D.H.M.İ. ve DLH başta olmak üzere birçok kamu kuruluşuna hizmet veren lider müteahhit firmalarda biri olup, aynı zamanda özel firma ve kuruluşlara da inşaat alanındaki tecrübesini de kullanarak imalat ve inşaat işlerini yapmaktadır.

 

ÖNGÜN A.Ş., NATO onaylı müteahhitler arasında olup, NATO Altyapı Departmanı için birkaç işi başarıyla tamamlamıştır.

 

Çalışmaların Kapsamı :
Devlet Karayolları, Otoyollar, Köprüler, Tüneller, Üstyapı :
ÖNGÜN A.Ş. 30 yıl boyunca devlet karayolları, otoyollar ve ilgili toprak işleri, sanat yapıları, asfalt kaplama, beton imalatlar, beton köprü ve tünel işlerinde tam kapsamlı inşaat taahhüt hizmeti vermektedir. Günümüzde deneyimli personel kadromuz ve geniş makine parkımız ile aynı anda üç asfalt plentinde  çalışmalarını yürütmektedir.

 

Altyapı İşleri :
ÖNGÜN A.Ş., kanlizasyon iletim hatları ve ilgili yapıları, drenaj sistemleri başta olmak üzere su yapılarının tümünde inşaat hizmet sağlamaktadır.

 

Havalimanı İşleri :
ÖNGÜN A.Ş., Türkiye’de birçok havalimanında  pist, taksirut ve pat sahalarının inşaat işlerini tamamlamıştır.

 

Villalar ve Kütük Evler :
ÖNGÜN A.Ş., Türkiye’nin en büyük kütük binası dahil olmak üzere birçok betonarme bina ve kütük ev inşaatını gerçekleştirmiştir.

 

Altyapı ve Üstyapı işlerinde deneyimli olan firmamız yine üstyapı ve dekorasyon işlerinde deneyimli olan APEAS Ltd. Şti. Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için güçlerini ve deneyimlerini birleştirerek ÖNGÜN-APEAS Adi Ortaklığını kurmuşlardır.

 

ÖNGÜN-APEAS Yurtiçinde ve yurtdışında birçok üstyapı ve dekorasyon işlerini tamamlamıştır.